Przejdź do treści

Rekrutacja do KSAP

Ruszyła rekrutacja do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, która od ponad 35 lat przygotowuje absolwentki i absolwentów do pracy w administracji publicznej. Kształcenie stacjonarne KSAP rozwija kompetencje analityczne, przywódcze i zarządcze, odpowiadając na aktualne potrzeby sektora publicznego.

Program KSAP oferuje:

  • 18 miesięcy kształcenia łączącego teorię z praktyką działania administracji publicznej,
  • staże krajowe i zagraniczne,
  • wsparcie mentoringowe i coachingowe,
  • stypendium w wysokości 4900 zł brutto miesięcznie,
  • możliwość zakwaterowania w Warszawie,
  • gwarancję zatrudnienia w administracji publicznej po ukończeniu kształcenia,
  • możliwość ubiegania się o mianowanie w służbie cywilnej.

Proces rekrutacji składa się z 3 kroków:

  1. Zgłoszenie online (do 24 lipca 2026r.)
  2. Egzaminy i testy:
  • Egzamin językowy (do wyboru angielski, niemiecki lub francuski) oraz testy umiejętności i wiedzy ( 8 sierpnia 2026 r.,)
  • Assessment Center (24 sierpnia – 25 września 2026r.)
  • Rozmowa kwalifikacyjna ( 12-16 października 2026r.)

3. Rozpoczęcie kształcenia (16 listopada 2026r).

Program KSAP jest skierowany do absolwentów wszystkich kierunków, którzy chcą pracować w administracji publicznej, mieć realny wpływ na przyszłość Polski, posiadają potencjał przywódczy, są elastyczni i otwarci na wyzwania.

Zainteresowanych programem zapraszamy na spotkania informacyjne 2 i 7 lipca br. – szczegóły

Więcej informacji można znaleźć na stronie KSAP.

Dodatkowych informacji udziela pani Karolina Sawicka – Kierowniczka Działu Promocji i Komunikacji KSAP, tel. 693 334 431, e-mail: karolina.sawicka@ksap.gov.pl

23 czerwca 2026