Zachęcamy do udziału w rekrutacji do kolejnej edycji programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) – „Ambasadorowie Karier UE”. Program od ponad 10 lat cieszy się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem wśród studentów ponieważ udział w nim stanowi znakomite doświadczenie, przydatne w dalszym życiu zawodowym.Szczegóły poniżej.
Kto może być ambasadorem?
- student ze znajomością języka angielskiego co najmniej na poziomie C1 (zgodnie ze skalą Rady Europy – Common European Framework of Reference – CEFR)
- osoba z motywacją i łatwo nawiązująca kontakty
- osoba, która z zapałem w roku akademickim 2022/2023 będzie promować karierę w instytucjach UE na UKSW
- student, który w trakcie całego roku studenckiego 2022/2023 będzie przebywał na macierzystym uniwersytecie, tzn. np. nie planuje wziąć udziału w programie ERASMUS, czy też innych programach wymiany studenckiej
Czym się zajmuje ambasador?
- udzielanie informacji zainteresowanym studentom oraz absolwentom,
- organizowanie spotkań z urzędnikami UE,
- współpraca z KPRM, Przedstawicielstwem KE w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi.
Osoby zainteresowane udziałem w rekrutacji proszone są o przesłanie zgłoszenia CV w formacie PDF wg wzoru Europass (osobno w języku polskim i angielskim) oraz podpisanej klauzuli informacyjnej (pobierz) wraz z listem motywacyjnym na adres e.grochocka@uksw.edu.pl
Na Państwa aplikacje czekamy do 31 marca br.
Na podstawie zgłoszeń zostanie wyłoniona jedna osoba, która stanie się Ambasadorem Kariery UE na UKSW.
Dodatkowo pragniemy wyjaśnić, że:
- działalność Ambasadorów Karier jest formą wolontariatu i podjęcie zadań nie jest wspierane finansowo lub rzeczowo przez Uczelnię.
- życiorys w języku polskim oraz angielskim powinien zawierać wszystkie kategorie danych osobowych, które są wymienione w klauzuli.
I. „Dane osobowe umożliwiające identyfikację studenta: informacje o trwających studiach” student – ambasador proszony jest o podanie następujących danych/informacji:
– nazwa uczelni w języku polskim i angielskim w każdej wersji językowej CV (PL/ANG);
– rok i rodzaj studiów (licencjackie/inżynierskie/magisterskie/doktorskie);
– kierunek studiów;
– planowany rok zakończenia studiów;
II. Dane osobowe umożliwiające identyfikację studenta: doświadczenie zawodowe” student – ambasador może w tym miejscu podać informacje m.in. dot. działalności społecznej, aktywności sportowej, hobby, podjętej pracy zarobkowej, staży, itp. i pełnionych w związku z tym funkcji, czy też wykonywanych obowiązków.
III. „Dane osobowe umożliwiające identyfikację studenta: znajomość języków” student – ambasador proszony jest o podanie danych zgodnie ze skalą Rady Europy (Common European Framework of Reference – CEFR), która wyróżnia sześć poziomów biegłości językowej oraz wskazanie ew. certyfikatu potwierdzającego posiadane umiejętności.
Strona programu https://epso.europa.eu/job-opportunities/eu-careers-student-ambassadors_en