Wolontariat w Fundacja Splotu Ramiennego Otwarte Ramiona

Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego powstała w 2000 roku i nieprzerwanie wspiera dzieci i dorosłych z uszkodzeniem splotu ramiennego w wyniku komplikacji okołoporodowych lub w wypadkach komunikacyjnych, jak również osobom przewlekle chorym oraz wszystkim potrzebującym pomocy. Jest to jedyna w Polsce organizacja wspomagająca dzieci, młodzież i osoby dorosłe z uszkodzeniem  splotu ramiennego, które jest przyczyną niepełnosprawności na całe życie.

Fundacja współpracuje z wieloma wybitnymi specjalistami z dziedziny chirurgii splotu ramiennego, organizacjami, placówkami z całego świata. Udziela informacji i wsparcia zagubionym rodzicom, którzy dowiadują się o diagnozie uszkodzenia splotu u ich dzieci, kieruje do odpowiednich specjalistów, placówek rehabilitacji i chirurgii ręki.
Fundacja prowadzi punkt konsultacyjny oraz nieodpłatny punkt fizjoterapii dla mieszkańców Łomianek, a także organizuje akcie informacyjne dla szpitali położniczych w Polsce oraz wiele kampanii informacyjnych i edukacyjnych ( „Żyję z bólem”, „Szybcy i poMOCNI”).

Obecnie chcąc jeszcze bardziej wspierać podopiecznych i ich rodziny, Fundacja chce uruchomić infolinię pomocową „Emocjonalne Wsparcie SOS z Otwartymi Ramionami„ poszukuje więc do współpracy na zasadach wolontariatu studentów psychologii III, IV, V roku studiów ale nie tylko – mile widziane są osoby, które po prostu chcą wspierać potrzebujących i wyróżniają się empatycznością, wrażliwością na krzywdę innych, lubiące pracę z ludźmi.

Fundacja prowadzi także inne formy wolontariatu i chętnie podejmie współpracę również w tym zakresie:
– stacjonarny,
– on line,
– specjalistyczny,
– akcyjny.

Po szczegóły zapraszamy na naszą stronę: https://www.otwarteramiona.pl/pomoc/wolontariat/
do kontaktu mailowego: wolontariat@otwarteramiona.pl
lub do kontaktu telefonicznego z naszym Koordynatorem wolontariatu: 510 099 362