Konkurs Pink Challenge

„Pink challenge. Zagraj o zdrowie!” to konkurs skierowany do studentów uczelni wyższych, którzy chcieliby wykazać się kreatywnością.

Na czym polega konkurs?

Stworzenie koncepcji kampanii edukacyjnej dotyczącej profilaktyki raka piersi. Idea kampanii powinna zwracać uwagę na istotę badań profilaktycznych we wczesnej diagnostyce raka piersi, a dobrane narzędzia mają promować ich wykonywanie wśród kobiet i zwiększyć zgłaszalność na badania diagnostyczne.

Istotne jest wykazanie pozytywnej zmianę na poziomie ogólnopolskim lub regionalnym w kontekście profilaktyki raka piersi. Propozycja konkursowa powinna uwzględniać zatem koncepcję kreatywną, plan wdrożenia, rekomendację partnerów lokalnych bądź ogólnopolskich, dzięki którym projekt będzie mógł być zrealizowany.

Zgłoszony projekt powinien zawierać:

1. Dane uczestnika, tj. imię i nazwisko, nazwa uczelni, miasto, adres e-mail i telefon
  2. Tytuł projektu
  3. Opis projektu
  4. Planowane działania
  5. Harmonogram

Konkurs składa się z 3 etapów:

ETAP 1WARSZTAT – KICK OFF KONKURSU

Spotkanie online w dniu 19 sierpnia o godzinie 13:00, w trakcie którego można się dowiedzieć więcej o założeniach konkursu oraz sytuacji kobiet z rakiem piersi. W spotkaniu udział weźmie m.in. Tomasz Rożek z kanału „Nauka. To Lubię!” oraz lekarz i przedstawicielka organizacji pacjenckiej.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy się zarejestrować TUTAJ.

Studenci, którzy nie będą mogli dołączyć do wydarzenia, ale chcą wziąć udział w konkursie, proszeni są o kontakt mailowy: zagrajo.zdrowie@novartis.com

ETAP 2: ZGŁOSZENIA PROJEKTÓW DO KONKURSU

Uczestnicy mają czas do 6 września na przygotowanie prezentacji konkursowej uwzględniającej koncepcję kreatywną, dobór narzędzi i partnerów oraz harmonogram działań. Prezentacja powinna być przesłana bezpośrednio na adres mailowy: zagrajo.zdrowie@novartis.com

ETAP 3: WYŁONIENIE ZWYCIĘSKICH PROJEKTÓW

Z listy zgłoszonych projektów zostanie wybranych 6 najlepszych propozycji, które zostaną przedstawione przez uczestników przed Kapitułą konkursu. Prezentacja odbędzie się w trakcie spotkania w wyznaczonym przez organizatora terminie (w Warszawie). O terminie oraz miejscu spotkania uczestnicy konkursu zostaną poinformowani drogą mailową.

Szczegóły konkursu, w tym regulamin oraz terminy, dostępne są na stronie PINK CHALLENGE

25 lipca 2024