Warsztaty Winter School dla młodych naukowców

Działające w strukturach Polskiej Akademii Nauk Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów (CZMIS) już po raz drugi organizuje warsztaty Winter School dla młodych naukowców. Zapraszamy wszystkich doktorantów i studentów ostatnich lat Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. W tym roku warsztaty odbędą się w dniach 23-25.02.2012.

Warsztaty obejmują swoim zakresem industrial mathematics. Jest to wykorzystanie precyzyjnego, matematycznego sposobu myślenia do rozwiązywania rzeczywistych problemów firm i instytucji, poczynając od właściwego sformułowania podstawowych założeń problemu.

Warsztaty mają charakter interdyscyplinarny, większość uczestników ma wykształcenie ścisłe, ekonomiczne lub techniczne.     szczegóły