Space Career Days - seria spotkań online

Ambasada USA serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych eksploracją kosmosu i pracą w branży kosmicznej na serię spotkań online z tymi, którzy już pracują w tej dziedzinie. Nie tylko astronauci mają pracę związaną z kosmosem! Przyszłość eksploracji kosmosu zależy od wielu różnych zawodów - architektów, prawników, lekarzy, inżynierów i innych. 

Seria spotkań online pt. Space Career Days startuje w środę 13 maja o godzinie 18:00, a pierwszym gościem będzie Leszek Orzechowski, architekt kosmiczny, założyciel grupy projektowej Space is More, która zajmuje się m.in. tworzeniem koncepcji pozaziemskich placówek.

Gość opowie, jak projektować na innych planetach, ale też o tym, jak doszedł do tego momentu w swojej karierze, w którym jest dziś, o swoich sukcesach i porażkach. Spotkanie poprowadzi Kinga Gruszecka z Polskiej Agencji Kosmicznej.

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim na platformie Zoom. Zachęcamy do wysłania pytań przy rejestracji emailem.

REJESTRACJA:

Zainteresowani proszeni są o e-mailowe zgłaszanie się na adres: WarsawSeries@state.gov

W temacie należy wpisać Space Career Day 1, a w treści imię i nazwisko, szkoła/uczelnia
i ewentualnie pytanie do gościa.

Zgłoszenia przyjmowane są do godz. 14:00 do 12 maja. Ilość miejsc ograniczona. Wszystkie osoby zarejestrowane otrzymają link do wydarzenia.

 

Serię Space Career Days jest współorganizowana z Polską Agencją Kosmiczną.

Sylwetka pierwszego Gościa:

Leszek Orzechowski nazywa swoją dziedzinę kosmiczną architekturą, a siebie kosmicznym architektem. Jego zespół projektowy o nazwie Space is More zajmuje się tworzeniem koncepcji placówek pozaziemskich oraz projektowaniem aparatury badawczej    i laboratoriów. Obecnie Space is More kieruje działaniami zaprojektowanej przez zespół Placówki Badawczej LunAres, gdzie prowadzone są badania medyczne i psychologiczne podczas symulacji załogowych misji kosmicznych. Space is More był również finalistą wielu międzynarodowych konkursów związanych z kosmiczną architekturą, w tym konkursów organizowanych przez NASA i Europejską Agencję Kosmiczną. Ostatnio zespół przy współpracy z inżynieryjnymi kołami naukowymi Politechniki Wrocławskiej stworzył koncepcję kolonii marsjańskiej Twardowsky, która podczas finału konkursu Mars Colony Prize w Kalifornii została okrzyknięta przez jury najlepszą koncepcją architektoniczno-technologiczną i ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu za zespołem z MIT.

Copyright © 2021 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach