Szykujcie się! W październiku rusza kolejna edycja Szkoły Działania

Zapraszamy do programu przedsiębiorczości społecznej, podczas którego rozwiniesz biznes społeczny, kampanię lub zbierzesz pomysły na pozyskiwanie funduszy dla Twojej organizacji lub inicjatywy. Szukamy osób zakręconych na punkcie zmiany społecznej oraz zmotywowanych, by przez pół roku pracować nad rozwojem swoich produktów lub usług pod kątem ich innowacyjności, modelu biznesowego, zasięgu, marketingu.

Udział w Szkole Działania wyposaży Cię w ‘pakiet startowy’ projektu w postaci atrakcyjnego opisu projektu, filmiku promocyjnego i biznesplanu. Program Szkoły Działania jest intensywny i potrwa od października 2018 r. do maja 2019 r. W tym czasie czekają Cię dwa weekendowe zjazdy w Warszawie, klinika start-upów, dwa webinaria, cztery sesje coachingowe i kilkanaście “wyzwań”, czyli specjalnych zadań rozwijających Twoją usługę lub produkt społeczny.  Program kończy się publicznym wydarzeniem “Pitch & Pizza Night”, czyli konkursem z nagrodą finansową na najlepszy pitch. Ponadto na zakończenie przyznane zostaną 2 dodatkowe nagrody za promocję projektu i biznesplan.

W tej edycji interesują nas przede wszystkim projekty, które dotyczą następujących tematów:

• demokracja, prawa człowieka, promocja społeczeństwa otwartego i dialogu międzykulturowego, aktywizm społeczny, edukacja, bezpieczeństwo w sieci, odpowiedzialny biznes, innowacje społeczne;
  • wsparcie/przeciwdziałanie wykluczeniu mniejszości i osób wykluczonych, czyli seniorów/seniorek, z niepełnosprawnościami, ubogich, bezdomnych, samodzielnych rodziców, imigrantów, itd.;
  • zwiększenie szans zawodowych powyższych grup oraz ich partycypacji społecznej;
  • zrównoważony rozwój (np. zero waste, produkty eko, świadomy konsumpcjonizm).

Szkoła jest skierowana do młodych (w wieku 18-26 lat) aktywistów i aktywistek, działaczy i działaczek społecznych z całej Polski. Dla osób spoza Warszawy zapewniamy nocleg i (częściowy) zwrot kosztów podróży.

Jeśli:

• masz 18-26 lat,
  • interesują Cię problemy społeczne,
  • masz pomysł na zaangażowany społecznie produkt lub usługę lub
  • już je realizujesz i chcesz, żeby nabrały rozpędu i większej skali;
  • chcesz się rozwijać, poznać inne osoby o podobnych zainteresowaniach
  • możesz wziąć udział w obu zjazdach
  • jesteś gotowy/a, żeby podjąć wyzwanie biznesowe...

… to wyślij zgłoszenie przez formularz zgłoszeniowy https://hiapl.typeform.com/to/WKl5Z1 do 20 września 2018 r. E-mail z akceptacją uczestników i uczestniczek wyślemy do końca września 2018 r.

KOSZTY

Koszt uczestnictwa w Szkole Działania, obejmujący koszty programowe, wyżywienie, nocleg i częściowy zwrot kosztów kosztów dojazdu (50%), to ok. 3 000 zł. Jednakże, dzięki uzyskanemu przez nas wsparciu Fundacji “Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ), uczestnicy i uczestniczki za program płacą 0 zł!

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ?

Prosimy o kontakt na szkoladzialania@humanityinaction.org lub telefonicznie (+48) 22 635 01 50 .

Szkoła Działania powstała dzięki wsparciu Fundacji “Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ)