Międzynarodowy Hackathon: Actinspace

Już 25 i 26 maja w Krakowie odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego Hackathonu: Actinspace (nie musisz być biegłbym programistą, liczymy na dobre, zweryfikowane pomysły i świetne prezentacje) – start o godzinie 15:00. Hackathon skierowany jest do zespołów i osób interesujących się technologiami, związanymi z przestrzenią kosmiczną i mającymi potencjał, aby stać się przedsięwzięciem biznesowym.

W edycji krakowskiej szczególny nacisk położyliśmy na challenge, związany z pobieraniem i użyciem danych satelitarnych. Dane te wykorzystywane są obecnie w meteorologii, obronności, rolnictwie, leśnictwie, geologii, kartografii, planowaniu przestrzennym i w wielu innych dziedzinach. Kolejne zastosowania czekają na odkrycie i wprowadzenie na rynek.

FINAŁ WE FRANCJI! Dla zwycięzców lot samolotem ZERO G.

 

Więcej informacji oraz ZAPISY NA HACKATHON.

 

Tuż przed hackathonem o godz. 10:00 odbędzie się Konferencja Space 4.0: Solution from the Sky, organizowana w ramach programu BalticSatApps. Więcej informacji oraz agenda: TUTAJ. Podczas konferencji zaprezentujemy pełną ścieżkę pracy z danymi satelitarnymi: od możliwości ich pozyskiwania, poprzez sposoby wykorzystania ich w nauce, a następnie przekucia w komercyjny biznes.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest REJESTRACJA.

 

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach