Zapraszamy na dzień otwarty Szkoły Edukacji

Zapraszamy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób są związani z uczeniem matematyki lub języka polskiego i chcą poznać nowe metody dydaktyczne na dzień otwarty Szkoły Edukacji PAFW i UW. Już 12 marca uczestnicy będą analizować teledyski, poznawać sekretne życie matematyczne zwykłych przedmiotów, rozmawiać o liczeniu, szukać fałszywych informacji w internecie oraz rozwiązywać zadania w kawałkach. Szczegóły

Dzień Otwarty potrwa od godz. 16.00 do 19.00. Zajęcia odbędą się w siedzibie SE w Centrum Nowych Technologii UW (Warszawa, ul. Banacha 2c). To dobra okazja dla wszystkich, którzy chcą poznać Szkołę Edukacji, nauczyć się nowych metod dydaktycznych oraz spędzić czas z ludźmi, dla których edukacja jest pasją.

• Number talks | warsztaty | Agnieszka Sułowska

„Rozmowy o liczeniu” (ang. number talks) to krótka, 10-minutowa praktyka lekcyjna, która rozwija elastyczność i samodzielność myślenia, uczy wyjaśniania swojego sposobu rozumowania i pokazuje, że jest wiele możliwych dróg prowadzących do rozwiązania.

• Fake news | warsztaty | Kinga Białek

Warsztaty poświęcone szybkim metodom weryfikacji wiadomości w internecie. Kilka słów o umiejętnościach nastolatków i metodach pracy na lekcjach języka polskiego i nie tylko.

• Sekretne życie matematyczne zwykłych przedmiotów | wykład | Marcin Karpiński

Matematykę można dostrzec w wielu codziennych czynnościach. Nawet podczas krojenia korzenia pietruszki, ogórka czy cięcia rolki papieru toaletowego.

• Analiza teledysku | warsztaty | Magdalena Swat-Pawlicka

Codziennie oglądamy krótkie formy filmowe – reklamy, teledyski, kampanie społeczne. Co się stanie, jeśli jednemu z nich przyjrzymy się bliżej? Czy można napisać wypowiedź argumentacyjną w oparciu o teledysk? Do której lektury szkolnej może stanowić współczesny kontekst?

• Zadania w kawałkach | warsztaty | Małgorzata Ładzińska, Piotr Gracjasz

Technika pracy zespołowej, która angażuje wszystkich uczniów i gwarantuje aktywny udział w lekcji każdego z nich, a jednocześnie pozwala wspólnie rozwiązywać złożone zadania z matematyki. Warsztaty poprowadzą studenci Szkoły Edukacji.