Grants4Apps rusza z programem Dealmaker!

Masz pomysł na innowacyjny projekt w zakresie zdrowia, ale nie wiesz jak go zrealizować? Interesują Cię nowe technologie? Jeśli na oba powyższe pytania odpowiedziałaś/eś „tak”, zgłoś się do programu Bayer Grants4Apps.

Rozpoczęła się kolejna edycja programu Grants4Apps. Jest to inicjatywa przygotowana przez ekspertów firmy Bayer z myślą o wsparciu dla startupów z obszaru zdrowia
i nowych technologii. Firma Bayer poszukuje startupów, których projekty z zakresu oprogramowania, sprzętu i technologii tworzą wartość dla lekarzy i pacjentów.

 

Grants4Apps jest otwartym programem innowacyjnym, który pozwala firmie Bayer realizować cele współpracy ze start-upami zajmującymi się zagadnieniami zdrowotnymi. W kwietniu 2017 roku uruchomiono ponad 10 projektów opartych na współdziałaniu start-upów Grants4Apps i działów firmy Bayer.
 

Sto dni intensywnego wsparcia i 50 tys. euro na najlepsze pomysły

 

Pierwszą częścią Grants4Apps jest Accelerator, czyli program skupiony na eksperymentowaniu z nowymi technologiami i modelami biznesowymi. Program otwarty jest od 1 kwietnia do 31 maja. Bayer oferuje dedykowaną powierzchnię biurową dla każdego z pięciu najlepszych start-upów, gdzie nowo powstałe przedsiębiorstwa będą mogły pracować nad rozwojem swoich projektów i modeli biznesowych od września do listopada 2017 roku


W 2017 roku uruchomiona została nowa, druga inicjatywa Grants4Apps – program Dealmaker, otwarty od 1 kwietnia do 30 czerwca 2017 r., skierowany do innowacyjnych przedsiębiorstw, których działanie oparte jest na nowoczesnym podejściu do wyzwań biznesowych. Jego celem jest rozwiązywanie konkretnych problemów z obszaru danego biznesu, poprzez wyszukiwanie dla klientów najlepszych metod, procesów i narzędzi. Wybranym firmom Bayer zaproponuje pokrycie kosztów podróży do Berlina, celem przeprowadzenia rozmów o wykorzystaniu ich rozwiązań i podpisania listu intencyjnego na temat współpracy (wrzesień /październik 2017 r.).

 

Dalsze informacje na temat programów i towarzyszącym im wyzwań oraz zapisy można znaleźć na stronie https://www.grants4apps.com/berlin. W ciągu najbliższych tygodni pojawią się dodatkowe szczegóły.

Pionierskie aplikacje do diagnozowania, leczenia i zapobiegania


Nowoczesne rozwiązania informatyczne zmieniły obraz współczesnej medycyny. Mobilne aplikacje i usługi oraz urządzenia do przetwarzania danych, produkty medyczne i zestawy do diagnozy odgrywają coraz większą rolę przy profilaktyce zdrowia, w trakcie diagnozy i leczenia pacjentów–– podkreśla prezes Bayer w Polsce, Markus Baltzer. –– Dzięki programowi Grants4Apps firmy Bayer możliwe jest wsparcie oraz długofalowa współpraca z najbardziej obiecującymi projektami z obszaru opieki zdrowotnej. –– uzupełnia.

 

Ponad 100 ekspertów firmy Bayer zaangażowanych jest w podjęcie decyzji o wyborze firm, którym Bayer zaproponuje współpracę. Kryteria wyboru obejmą ocenę dojrzałości firmy, istniejące prototypy, kształt zespołów, jak również stopień zgodności zgłoszeń z obszarami działalności firmy Bayer

 

Program Bayer Grants4Apps odnotował do tej pory ponad 1000 zgłoszeń z ponad 70 krajów. Około 50 start-upów otrzymało dotacje, a 14 wzięło udział w programie Accelerator. Obecnie Grants4Apps współpracuje z przedsiębiorcami (bądź wspiera lokalne inicjatywy) w Seulu, Toronto, Singapurze, Tokio, Moskwie, Mediolanie, Szanghaju, Bangkoku, Budapeszcie i wielu innych miastach – w sumie w 22 krajach. Dalsze informacje opublikowano na stronie internetowej https://www.meetup.com/pro/stem4health/.

 

 

Więcej o programie https://www.grants4apps.com/berlin/

 

O firmie Bayer

 

Bayer: Science For A Better Life

Bayer to międzynarodowa firma działająca w obszarach Life Science: ochrony zdrowia oraz rolnictwa. Produkty i usługi Bayer mają na celu przynoszenie ludziom korzyści i ulepszanie jakości ich życia. Bayer tworzy wartość poprzez innowacje, wzrost i zapewnianie wysokich zysków. Będąc firmą odpowiedzialną społecznie, Bayer przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju. W roku podatkowym 2015, grupa Bayer zatrudniała 117 000 pracowników, a wysokość sprzedaży wyniosła 46,3 mld €. Wydatki inwestycyjne wyniosły 2,6 mld €, a wydatki na badania i rozwój 4,3 mld €. Powyższe dane obejmują wyniki dywizji wysokospecjalistycznych materiałów, która weszła na giełdę 6 października 2015 jako nowa firma Covestro.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.bayer.com.pl

Odwiedź nas na Facebooku: http://www.facebook.com/Bayer, na Twitterze: https://twitter.com/Bayer, na YouTube: http://www.youtube.com/user/BayerPolska


Kontakt w sprawie programu:
Bogusław Tobiasz, Head of CEE IT e-mail:
boguslaw.tobiasz@bayer.com

Copyright © 2018 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach