Rusza konkurs GIODO i PwC Legal dla studentów prawa

Czy udostępnianie CV w portalu pomagającym w szukaniu pracy nie grozi wyciekiem danych osobowych? Jakie wymagania należy spełnić, aby przetwarzanie danych było bezpieczne? ? Z tymi wyzwaniami zmierzą się studenci w startującym 18 kwietnia konkursie organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) i kancelarię prawną PwC Legal. Konkurs jest skierowany do studentów prawa III, IV lub V roku. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie kazusu i napisanie eseju na temat ?Ochrona danych osobowych kandydatów do pracy przetwarzanych w sieci informatycznej?. W ramach pracy konkursowej uczestnicy mają za zadanie wskazać, w jaki sposób dane osobowe powinny być właściwie chronione w przypadku ich przetwarzania w portalach internetowych służących poszukiwaniu pracy.

To już druga edycja konkursu GIODO, po raz pierwszy organizowana we współpracy z kancelarią prawną PwC Legal.

Nagrodami głównymi w konkursie organizowanym przez GIODO i PwC Legal są 3 tablety PC - za zajęcie I, II i III miejsca. Prace konkursowe można nadsyłać do 15 maja br.

Więcej informacji o konkursie na stronach: www.giodo.gov.pl