Międzynarodowy Festiwal Sztuki i Konstruowania

Zapraszamy na International Festival of Art and Construction czyli Międzynarodowy Festiwal Sztuki i Konstruowania, który odbędzie się między 2 a 11 sierpnia 2012 roku w Hiszpanii, w Villarino de los Aires, wiosce położonej między Salamanką a Porto. Organizatorem wydarzenia jest organizacja non-profit "self-sufficient movement".

 

Przewidziano podczas festiwalu:

    * 10 dni warsztatów
    * 200 uczestników z całej Europy, którzy będą razem mieszkali i tworzyli
    * 20 warsztatów

Każdy, kto jest zainteresowany tematem festiwalu i komu bliskie są takie koncepcje jak:
- samowystarczalność społeczeństwa, promowanie i rozwijanie metod samowystarczalności
- wsparcie artystycznej i technologicznej awangardy
- testowanie różnych metod konstruowania
- badanie i sprawdzanie różnych sposobów na samowystarczalność
- promowanie wymiany idei i myśli

mile widziany jest jako uczestnik tego międzynarodowego wydarzenia. Motywem przewodnim będzie tworzenie sposobów na przywrócenie świetności wsi, która przez ostatni wiek straciła swoje znaczenie. W obliczu globalnych zmian i szybkiego rozwoju technologii, sposobem na powrót do tradycyjnych wartości, z poszanowaniem środowiska, ekologii, więzi społecznych, uczestnicy będą tworzyli sposoby na powrót do mniejszych społeczności i stworzą koncepcje na samowystarczalne i zrównoważone życie na wsi. Metody i środki zaproponowane: sztuka, rozmowy akademickie, warsztaty, lektury i debaty oraz wspólna praca uczestników.

Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin i dotyczyły będą one czterech obszarów tematycznych:

    * Rzemiosło vs industrializacja
    * low-high tech
    * re-urbanistyczny krajobraz
    * wiejski exodus/miejski exodus

Przykładowe warsztaty to np. "Mind the Gap", których celem będzie stworzenie przyjaznej architektury bez żadnych ograniczeń dostępu dla osób wykluczonych, "Photo-Graphy", czyli eksperyment z wizualiami, "Des-Alterando", czyli modyfikacja krajobrazu poprzez interwencję elementów low-tech, albo "Hands on the Dirt", czyli budowanie ziemią - eko-zrównoważone konstruowanie surowej architektury dla zdrowego życia.

Organizatorzy przedłużyli też termin składania wniosków z tańszą opłatą za udział dla uczestników z Polski - do 6 maja, czyli przez trzy kolejne tygodnie. Zapłacona kwota zostanie przeznaczona na zakwaterowanie, śniadania, wszelkie materiały potrzebne do prowadzenia warsztatów i tworzenia , wycieczki górskie, wspinaczki i sportowe zajęcia, wsparcie tutorów, ochronę miejsca, parking, etc. Zredukowana opłata to w tym momencie 60 Euro wpisowego i 130 Euro do zapłacenia już na początku festiwalu.

Copyright © 2018 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach